Když už personalista zavolá...

9. 12. 2018

Svůj profil již máte nějakou dobu vyplněný a právě teď přichází ta chvíle, kdy Vám personalista z firmy zavolá. Je to Váš první kontakt s možným budoucím zaměstnavatelem a je důležité udělat dobrý dojem.

Při prvním telefonickém kontaktu se rozhoduje, zda-li s Vámi personalista bude chtít dále pracovat či nikoliv. Snažte se znít mile a přívětivě, ať si sympatie budujete od prvního momentu. Personalista se Vás pravděpodobně bude ptát na základní informace, popřípadě i další informace k údajům z Vašeho životopisu, proto je dobré mít v životopisu uvedeny pouze pravdivé údaje. Buďte připraveni a své požadavky mějte v hlavě nebo napsané na papírku někde po ruce, možná dojde řeč i na Vámi požadovaný plat nebo jiné požadavky či očekávání, která máte.

Může se stát, že Vám personalista zavolá v nevhodnou dobu, nebojte se mu vysvětlit, proč nyní nemůžete mluvit a domluvte se na jiný čas, kdy si můžete v klidu zavolat. Nebojte se, personalistu tímto neodradíte, jsou to profesionálové, kteří toto zcela chápou. Doporučujeme navrhnout konkrétní čas, kdy budete mít čas se telefonickému rozhovoru plně věnovat. Nenechte další telefonát na personalistovi, může se stát, že Vám opět zavolá v nevhodnou dobu a několikanásobné odmítnutí s odůvodněním, že zrovna nemáte čas či děláte něco jiného, by v něm mohlo vzbudit pochybnosti o Vašem zájmu a spolehlivosti.

S personalistou jednejte slušně a upřímně, může se stát, že danou společnost znáte a z nějakého důvodu s ní spolupracovat nechcete. Sdělte to už při telefonickém hovoru, ušetříte tím čas oběma stranám. Nicméně se může stát, že i firma, o které jste v prvopočátku neměli dobré mínění, Vás může příjemně překvapit poté, co ji poznáte a proniknete do její struktury.

Telefonních rozhovorů se rozhodně není třeba obávat, je to stále ještě nejrychlejší komunikační kanál.

Přejeme, nechť i Vám brzy nový zaměstnavatel zavolá s Vámi vysněnou nabídkou a Vy tak dodáte Vaší kariéře ten správný Směr Práce.